איזה מוצר הגנה מהשמש מתאים לי?

מצא את קרם ההגנה הטוב ביותר בשבילי כמה SPF מתאים לסוג העור שלך

כיף בשמש - עם ההגנה הנכונה מהשמש

הגנה מהשמש

SPF הינו פקטור של מקדם הגנה המציין את משך הזמן המקסימלי בו ניתן לשהות בשמש מבלי להישרף עם שימוש במוצר הגנה, בהשוואה לשהות בשמש ללא שימוש במוצר הגנה. הרמה של ה SPF הנדרשת תלויה במספר דברים:  גוון העור שלך , סוג העור שלך  מקום וזמן החשיפה לשמש. מדריך ניוואה סאן יסייע לך להתאים את המוצר הטוב ביותר עבורך. חשוב לזכור שמקדם ההגנה מצביע על רמת ההגנה נגד קרינת UVB. מוצרי ניוואה סאן מכילים גם מסנני קרינה נגד קרני UVA. כל מוצרי ניוואה סאן הינם עמידים בפני השמש. כלומר, המרכיבים המגנים מפני קרני ה UV אינם מושפעים מאור השמש. יחד עם זאת, חשוב להשתמש במוצר הגנה כל שעתיים לערך כיוון שהמגע עם החול, ההתנגבות וזיעה עלולים להפחית את רמת ההגנה.

מקדם ההגנה למעשה נותן אינדיקציה לרמת ההגנה מפני כוויות השמש: ככל שפקטור ההגנה (SPF) עולה, רמת הקרינה של קרני ה UV הגורמות לכוויות בעור מופחתת. פקטור ההגנה (SPF) צריך להיבחר בהתאם לסוג העור, מקום והעונה בה נחשפים לשמש. 

SPF גבוה מבטיח כי  שהות בטוחה בשמש ומעניק שיזוף בריא . SPF מתחלק ל4 רמות : 6-10 הגנה המוכה  15-25 הגנה בינונית  30-50 הגנה גבוהה 50+ הגנה גבוהה

איך למצוא את ה- SPF המתאים לי?

אלו הדברים שיש להתחשב בהם על מנת לבחור את הSPF המתאים

  • כמה זמן תהיה בשמש  
  • מה סוג העור שלך
  • באילו שעות
  • איפה תהיה    

המוצרים שלנו מכילים מסנני UVA ו UVB אשר מונעים מקרני השמש המזיקות לחדור מבעד לעורך ומסייעים לך לשמור על בריאותו.    

קרני UVA

קרני ה UVA חודרות עמוק לתוך הרקמות וגורמות לנזקי אור כמו הזדקנות מוקדמת של העור. בנוסף, קרני UVA אחראיות להיווצרות של רדיקלים חופשיים, פיגמנטציה, פגיעה ב DNA (באופן עקיף) הגורמת לסיכון לחלות בסרטן העור ותגובות אלרגיות. 

קיימים שני סוגי מסנני UV: מסננים מינרליים ומסננים כימיים. שתי הטכנולוגיות האלו נבחנו לעומק על ידי מוסדות שונים ואושרו על ידי רשויות מקומיות ובינלאומיות כגון האיחוד האירופי, משרד הבריאות של ארצות הברית ועוד. מסננים אלו יושמו במשך שנים בווריאציות שונות. 

מניעת נזק במבנה הdna

רוב מוצרי ההגנה בשוק משלבים את שני סוגי המסננים בכדי לספק לצרכן מוצרים בטוחים לעור, מונעים כוויות מהשמש ונזקים למבנה DNA ומציעים תחושה נעימה כמו מרקם חלק וספיגה מהירה בעור.  

הגנה גבוהה מהשמש מעניקה הגנה טובה יותר מקרני UV 

החיבה למראה השזוף גרמה לפיתוח של מוצרים רבים שנועדו להעניק מראה שחום - שזוף בין אם נחשפנו לשמש או לא. עור שזוף טבעי מקבל את הגוון השחום מהמלנין, פיגמנט המצוי בעור אשר נוצר בעת החשיפה לשמש. ניוואה סאן פיתחה מוצר חדשני בשם "פרוטקט אנד ברונז" המבוסס על מרכיבים טבעיים ותומך בתהליך השיזוף הטבעי של העור בעוד הוא מעניק הגנה מפני השמש. שיזוף טבעי מחזיק מעמד לאורך זמן מאשר שיזוף מלאכותי.