בואי וגלי מהו הקסם במגע

המגע בעור משפיע עלינו בצורה פיזית ורגשית. גלי עוד אודות הקסם שבמגע, איך הוא עובד ואיך הוא משפיע על החיים שלנו. עוד מילדות עד לבגרות. למידע נוסף

הקסם שבמגע והמדע שעומד מאחוריו.

עוצמת האמון

חוש המישוש בקלון יכול להיות חלק משגרת היומיום שלך. קירוב ומגע יוצרים אמון - דבר החשוב מאוד להתפתוח הילד. מומלץ לשלב לחוש המישוש החוש את המריחה של קרם ניוואה. 

איך חוש המישוש עובד באמת?

בגופנו ישנם כ 5 מיליון נקודות מגע (קולטנים) מתחת לעור שלנו. ברגע שהגוף מרגיש כאב, מגע, לחץ או אפילו טמפרטורה חריגה אז הקולטנים הללו משדרים אותות חשמליים אל מערכת העצבים - שמעבירה את המידע החיוני אל המוח באמצעות עמוד השדרה. 

תפקידן העיקרי של הקולטנים הללו הוא להגן על הגוף. לדוגמה, הקולטנים שולחים אותות שהגוף סובל, כואב או בא במגע קר מידי וכך המוח יודע לשדר אותות תגובה מתאימים. התגובה יכולה לגרום לאדם להתרחק מהכאב או לגוף להתמודד עם הסיטואציה (שקר מידי הגוף רועד או שחם הוא מפריש זיעה בשביל להתקרר)

התשתחרר, הקל על המתח והבא לאיזון.

התשתחרר, הקל על המתח והבא לאיזון.

התשתחרר, הקל על המתח והבא לאיזון.

מחקרים מראים, שילדים שגדלו עם קרבה של מגע פיזי גדלו לחיים מאוזנים ורגועים יותר. כאשר אנו גדולים אנחנו זוכרים את רגעי החיבה מהילדות. המגע תורם באופן פסיכולוגי וממשי להתפתחותו של הילד, לאופי שהוא גדל אליו ולכישורים החברתיים שלו. 

התשתחרר, הקל על המתח והבא לאיזון.

יוצר רגעים בלתי נשכחים

חוש המישוש של הילד מקושר לאינטימיות והביטחון שהוא מקבל בזמן שהוא שוכב על אמא שלו. למעשה, תחושת המגע מתווצרת ברחם עוד מלפני חוש הריח או הראייה. מרחיה בעיסוי מוצרי טיפוח העור עם דגש על הקוסמטיקה כמו קרם ניוואה לילדים מייצר ביוגרפיית מגע מתמשכת

מרגיע

בין אם זאת נשיקה עדינה, מכה בברך, או עיסוי מרגיע לבטן... הקסם שבמגע מרגיע ומגיעה עד מתחת לפני העור. מעבר לכך, מגע בין אנשים עוזר לנו לבנות קשרים עם אנשים אחרים. מחקרים מראים שמגע אוהבים יכול לשפר גם את התקשורת בינהם. 

כוח רגשי

כאשר מפעילים מגע פיזי ומורחים למשל את קרם ניוואה, זה נותן (במיוחד לילד) הרגשה של ביטחון וביטחון עצמי. הטקס המרגיע של העיסוי במריחת הקרם לאחר המקלחת מכף רגל ועד ראש עוזר לילד להרגיש רגוע. זה אפילו עוזר לחזק את הקשר בין הילד להוריו. 

הקסם שבמגע נמצא בחיי היום - יום

חוש המישוש ויכולת המגע יכולה להיות מרגיע ומנחמת למבוגרים באותה מידה שהיא לילדים, במיוחד במקרים של חולי או חרדה.

מערכת הגירויים בפעולה

"המערכת הגירויים מאפשרת לנו לחוות מגע, כאב, לחץ, חום ותנועה.המערכת הזאת מסתמכת על רשת של חיישנים בכל הגוף, המופעלים כאשר יש חום או לחץ נגדם.

כך הגוף שלך יודע מה קורה באזורים שונים, חיישנים אלה שולחים מידע בחזרה למוח באמצעות נוירונים (אותות). בתורם, אלה שולחים אותות דרך עמוד השדרה אל המוח.

ברגע שהמוח מקבל אותות אלה, הוא מפענח את המסרים כדי להבין מה התחושות המורגשות: כאב, מגע או טמפרטורה ".

עובדות משעשעות על מגע

הידעת שתינוק מפתח את חוש המישוש עוד מלפני שהוא נולד ויוצא מהרחם? העובר מזיז את עצמו כאשר הם מרגישים מגע דרך הבטן (מבחוץ). 
התינוק (לאחר שנולד) משתמש בחוש המישוש בכדי לנווט או למקם את עצמו, ולכן התינוק שרק נולד אוהב להרגיש שמחזיקים אותו קרוב.