צלוליטיס על הירכיים - טיפים ועצות

כיצד להילחם בהופעה של צלוליטיס על הירכיים . הצלוליטיס הינו נפוץ מאוד בקרב נשים ולרוע המזל אין לזה תרופת פלא. אך ישנם דרכים לשיפור הופעתן וזה יגרום לך כבר להרגיש יותר טוב לגבי עורך.

צלוליט: העובדות.

בואי וגלי מה זה צלוליט, מה הסיבות לכך, ומי נמצא הכי בסיכון.

מה זה צלוליט, ומה הגורם לכך?


צלוליטיס הוא כאשר השומן מתחת לעור "דוחף" את רקמת החיבור, זה מה שגורם לעור שמעליה להיראות גומות ומחוספסות - יש אנשים שאפילו אומרים שזה דומה לקליפת תפוז, יש דרגות שונות של צלוליטיס והוא יכול להיות בקושי מורגש עד למצב יותר חמור ולהתפשט על שטח גדול יותר.

למרות היווצרות של צלוליטיס הוא תהליך טבעי ולא פוגע בבריאות שלך, הרבה נשים לא אוהבות את הדרך שזה נראה ורוצות להיפטר ממנו או לפחות למזער את המראה של התופעה.

לפעמים זה קשה לדעת מה גורם צלוליטיס, שכן יש לעיתים קרובות ישנם גורמים שונים המעורבים, כולל:
- התייבשות
- תזונה לא בריאה
- מטבוליזם איטי
- לא להיות פעיל פיזית מספיק
- שינויים ברמות ההורמונים
- אחוז גבוה של שומן בגוף
- איפור גנטי מסוים

 

אזורים נפוצים להיווצרות הצלוליטיס

המקום הנפוץ ביותר לצלוליטיס הוא באזור היריכיים, הישבן, הבטן התחתונה והמתניים. 
למרות שהתופעה נפוצה בעיקר אצל אנשים שמנים יותר, כל גוף באשר הוא יכול לפתח צלוליטיס. למעשה 9 מתוך 10 נשים חוו זאת בשלב כל שהוא בחייהן.

 

איך סגנון החיים שלך משפיע על הצלוליטיס?

הרבה אנשים אינם מודעים לכך, אך הופעת הצלוליטיס קשורה מאוד לסגנון החיים שלך. האדם שהוא יותר אקטיבי ושומר על תזונה בריאה ונכונה משפיע באופן משמעותי לנראות הצלוליטיס בגוף - אם בכלל יש לו! 

 

נשים בד"כ סובלות יותר מצלוליטיס מאשר גברים

הטענה הרווחת היא שנשים נוטות לייצר יותר שומן באזור היריכיים והמותניים מאשר גברים. לכן, סביר להניח שהן סובלות יותר מצלוליטיס. יותר מכך, לנשים יש פחות רקמה מקשרת דבר הגורןם לסיכון גבוה יותר להיווצרות הצלוליט

 

מי בעל הסיכון הגבוה לצלוליט?

  • נשים
  • אנשים בעלי הסטוריית משפחה עם צלוליטיס
  • אנשים בעלי אורך חיים לא פעיל
  • נשים בהריון
  • אנשים מבוגרים, כאשר העור שלהם נוטה לאבד מגמישותו (רפוי)
  • אנשים בעלי עודף משקל
 

טיפים לשיפור הופעת הצלוליטיס

אל תתני לצלוליטיס לבאס אותך - הנה כמה רעיונות לשיפור הופעתם של הצלוליט על היריכיים ושאר המקומות הנפוצים בגוף.

אילו מוצרים כדאי לי להשתמש בכדי לשפר את הופעת הצלוליטיס על היריכיים


השתמשי במוצרי פילינג ביסיודיות באזור הפגוע פעם או פעמיים בשבוע באמצעות קרצוף טוב כמו NIVEA Smooth Sensation פילינג לגוף.  זה יתרום לעידוד וחידוש תאי העור ומסיר את כל התאים המתים שעשויים להדגיש את המראה של הצלוליטיס.
בנוסף, שמירה על לחות העור באמצעות קרם לחות מזין כמו NIVEA Smooth Sensation תחליב גוף - יסייע לשמור על פני העור חלקולהפוך את האזור הפגוע פחות מורגש.

 

5 תרגילים מגוונים לצלוליטיס

גשר היריכיים

שכבי על גבך, כפפי את הברכיים, והרימי את המותניים כך שהברכיים, המותניים והחזה ייהיו בקו ישר אחד עם השני. כווצי את שרירי הישבן והחזיקי כך למספר שניות, שחררי את השרירים וחזרי על הפעולה שוב. 

 

5 תרגילים מגוונים לצלוליטיס

הפיכה לאחור

עמדי כאשר כפות הרגליים במרחק אחת מהשנייה בהתאם למותניים, והשעני אחורה עם רגל אחת כך ששתי הברכיים שלך נמצאים בזווית של 90 מעלות. החזיקי כך לכמה שניות ותחזרי למצב המקורי, לאחר מכן עשי זאת שוב עם הרגל השנייה. 

 

5 תרגילים מגוונים לצלוליטיס

עמידת העגל העולה

עמדי על המדרגה עם שני העקבים ותישעני על קצה המדרגה. הרימי את עצמך כאשר את נשענת על כריות הרגליים והשעני אחורה עד שהעקבים מתחת למדרגה. חזרי חלילה

 

5 תרגילים מגוונים לצלוליטיס

כפיפות

עמדי עם רגליים פסוקות וכופפי את הברכים מעט עד שהיריכיים מקבילים לרצפה. התרוממי מהתנוחה לאט לאט ולאחר מכן תחזרי לעמידה שפופה באיטיות ותכופפי שוב. להוספת המאמץ, את יכולה לבחור משקולת בעל משקל שנוח לך איתו והחזיקי אותו בכל יד בזמן הכפיפות.

 

5 תרגילים מגוונים לצלוליטיס

סטפ-אפ

השתמשי במדרגה או בשרפרף בכדי לטפס ולרדת ממנו על אותה הרגל. חזרי על הפועלה ותריגישי חופשי להוסיף משקולות לחיזוק התרגיל. 

 

4 דרכים פשוטות כדי להפחית את הופעת הצולוליטיס

  • השתמש במברשת לגוף יבש בכדי להגביר את זרימת הדם
  • שתיה מרובה: שתו הרבה מים כדי לשמור על עצמך ועל תאי העור שלך עשירים בלחות ככל האפשר
  • להירגע - הוכח שנפש רגועה בעלת השפעה על הצלוליטיס שלך
  • השתמש במוצר שמכוון את המראה של צלוליטיס כמו הג'ל קרם NIVEA Firming צלוליטיס כדי להחליק את הטון העור - לראות תוצאות רק שבועיים!
 

אל תשכחו את החמש שלכם!

הכניסו לפחות 5 מוצרי פירות וירקות לדיאטת הבסיס היום-יומית שלכם. כך תעזרו לשמור על העור שלכם בריא ותתרמו לדחיית הופעת הצלוליט. 

 

הצמדי ללו"ז הארוחות שלך

אם את מנסה להלחם בצלוליטיס שלך, זה חשוב להצמד ולשמור על דפוס אכילה קבוע. כך תאמני את המוח שלך לצפות למנות אוכל בשעות קבועות ויעזור לך להתרחק מחטיפים ומאכלים מתוקים בין הארוחות. 

 

חיטה מלאה זה תמיד עדיף

מזון מחיטה מלאה שומר על הרגשת שובע לאורך זמן ועל ידי אכילה מופחתת צקטיני גם את כמות עודף השומן בגוף שלך. מה שהופך את הצלוליטיס לבעיה קטנה בטווח הארוך.

 

הפחיתו בכמות המלח


צמצום צריכת המלח שלך יסייע לחסל נוזל עודף מתאי השומן שלך, אשר אמור להפחית באופן דרמטי את המראה של צלוליטיס. בנוסף, הגדלת כמות המים שתשתה תעויל גם עבור זה.

 

שומנים בריאים הם למעשה טובים לנו

אל תימנעו מכל המאכלים שמכילים שומן אם ברצנוכם להפחית את הצלוליטיס. שומנים בריאים, כמו למשל זיתים,דגים שמנים ואבוקדו, למעשה מעשירים את העור בלחות ובכך תורמים למתיחת העור ובצורה זו ה"חורים" פחות נראים. 

 

עיסוי נכון לפעמים יכול להיות בידיוק מה שהצלוליט צריך.

עיסויים נמרצים באזורים שנפגעו צלוליטיס מסייע להגדיל את זרימת הדם וכן להגביר את המערכת הלימפה מדי. זה יעזור להסיר רעלנים ולהפחית את הצטברות נוזלים באזור המושפע. השתמש שמן גוף לחות כמו  NIVEA Indulging Body Oil.