עוצמת הטיפוח לעור עם פצעים

טיפים לעור שמן ומבריק . ברק שומני ופצעים גורמים לעור הפנים להיות תחום בעיתי. כאשר הפצעים יוצאים מהשליטה, הם עלולים לגרום למתח רגשי. אך כל זה שייך לעבר. כיום אפשרי להשיג מרקם עור יפה גם אם יש לך עור שמן!

מה עלייך לדעת על עור שמן ומבריק

עור שמן נוטה לייצר כמות מוגזמת של סבום, שומן. הסיבות לכך שונות: נטיה גנטית, מתח, שינויים הורמונליים או סגנון חיים לא בריא מגרים את בלוטות החלב וגורמים לזיהומים בעור.

סיבה ותוצאה: כיצד נוצרים פצעים

בלוטות החלב נמצאות באפידרמיס ומחוברות אל זקיקי השערה. כאשר בלוטות חלב מייצרות כמות מוגזמת של סבום, זקיקי השערה מתמלאים בחלב ונסתמים - לכן הנקבוביות מתרחבות. חומציות העור מאבדת את האיזון בגלל ייצור מוגבר של סבום. בקטריות יכולות לחדור אל הנקבוביות ומתפתחות דלקות. ניתן למצוא מידע מורחב יותר על נקודות שחורות וסיבות להווצרותן כאן. 

תסמינים המצביעים על עור שמן

  •  עור מבריק: סבום נראה על הפנים כשכבת שומן מבריקה
  • נקבוביות פעורות: בגלל ייצור מוגבר של סבום, קירות הנקבוביות מתרחבים לצמיתות
  • מרקם עור צהבהב: זרימת דם בעור שמן איטית, לכן העור מקבל גוון צהבהב לעתים
  • פצעים ופצעונים באזור ה-T: אף, מצח וסנטר מושפעים במיוחד מזיהומים

כיצד לטפל בעור שמן

עור שמן דורש תשומת לב רבה וטיפוח מיוחד. ייצור הבסום חייב להיות תחת שליטה על מנת להשיג מראה עור פחות מבריק ולמנוע היווצרות נקודות שחורות ופצעים מטרידים. גם אם את בעלת עור שמן ומבריק, את יכולה להשיג מרקם עור חלק בעזרת שגרת טיפוח נכונה ומתאימה.

ניקוי עור ייסודי

ניקוי ייסודי חשוב ביותר עבור עור שמן. אל תשתמשי בסבונים מכיוון שהם מייבשים את העור ללא צורך ובכך מעודדים ייצור מוגבר של שומן. פילינג יומי NIVEA Anti Blemish Daily Wash Scrub עם תמצית מגנוליה מנקה את העור באינטנסיביות, פותח נקבוביות ומפחית ברק. הבקטריות תחת שליטה והעור נראה רענן. סיימי את תהליך הניקוי עם מי פנים לאיזון העור. מי פנים המכילים כמות קטנה של אלכוהול מחטאים את העור ומתאימים במיוחד לעור שמן. שימי לב לאזור ה-T: מדבקות של ניוואה refining clear-up strips by NIVEA מטפלות באזורים הבעיתיים ומסייעות בהסרת ראשים שחורים. על מנת להשיג תוצאה טובה ככל הניתן, מומלץ להשתמש בכל מוצרי הסדרה, מכיוון שהם משלימים אחד את השני.

השיגי עור זוהר יותר!

אם הנך בעלת עור שמן, חשוב שתשתמשי בקרם לחות כדי להגן על עורך מפני חום, קור וגורמים סביבתיים נוספים. מרקמים קלילים וג'לים מתאימים במיוחד. וודאי שתכשירי הטיפוח שלך מכילים רכיבים אנטיבקטריאליים ומרגיעים. קרם לחות של ניוואה NIVEA Anti Blemish Moisturizer  מכיל תמצית מגנוליה ומעניק אפקט של מראה עור מאט.

שיטות לוחמה בפצעים ופצעונים

טיפים להשגת עור מושלם: כיצד להשאר צעד אחד לפני פצעים!

  •  המנעי מגורמי זיהום: עור שמן רגיש מאוד לחום, שפשוף וניקוי אגרסיבי. הימנעי מהם.
  • טפלי בעודף שומן: פודרות ומייק אפים נטולי שומן סופגים שומן עודף מעור הפנים. אם הפנים שלך נוטות להבריק, את יכולה גם להספיג את עודפי השומן עם טישו.
  • פילינג ומסכות: את יכולה להסיר תאים מתים ולכלוך מעורך באמצאות שימוש בפילינג עדין ומסיכה 2-3 פעמים בשבוע.
  •  ביקור אצל קוסמטיקאית: הקפידי על טיפול מקצועי אצל קוסמטיקאית. העור יראה משמעותית טוב יותר בטיפולים חוזרים.
  • שינוי הרגלים ותזונה: אורח חיים לא בריא הכולל עישון או מתח, משפיע לרעה על מראה העור. הקפידי על תזונה בריאה ושתייה מרובה.

תרופות "סבתא"

את יכולה להלחם בפצעים וזיהומי עור גם בעזרת צמחי מרפא. למשל, עלי כותרת של ציפורני חתול מכילים רכיבים אנטי זיהומיים. הכיני תערובת ממיים ועלים כתושים והצמידי אל העור למספר רגעים.

אמבט אדים מהיר ופשוט ייסיע להלחם בפצעים ונקודות שחורות. טפטפי מספר טיפות של תמצית קמומיל במיים חמים, כסי את ראשך עם מגבת ומקמי את פנייך מעל האדים ל 5 דקות. אדים חמים יפתחו את הנקבוביות והעור יספוג טוב יותר את המסיכה שתניחי לאחר מכן.  

מסיכת פנים

צרי מסיכה לעור פנייך בדקה 1