טיפים לטיפוח עבור בני נוער

נקודות שחורות, פצעונים וכד'... אין להם סיכוי . הגוף שלנו משתנה במהלך תקופת ההתבגרות. לעתים העור שלנו משתולל בדומה למצבי הרוח. טיפוח הגוף והעור חשובים במיותר בתקופה הזאת. הטיפים הללו יסייעו לך לקחת שליטה על הנקודות השחורות, הפצעונים וריח הגוף.

טיפוח נכון עבור כל סוגי העור

הפנים שלך מבריקות? יש לך נקודות שחורות ופצעונים באיזור ה-T? העור שלך בלחיים מתוח ומגורה? חשוב לדעת את סוג העור על מנת לטפח אותו נכון. רק כך ניתן לבחור מוצרי טיפוח מתאימים ולהפטר מעור בעיתי. גלי מהו סוג העור שלך!

סוג עור 1: עור מעורב

שילוב של סוגי עור שונים באיזורי פנים שונים. לעתים עור שמן ובעל נקבוביות פעורות באיזור ה-T, כלומר במצח, אף וסנטר. מסביב לאיזור ה-T העור בדרך כלל חלק יותר וללא נקבוביות פעורות. העור באזור הלחיים יבש ולפעמים מתוח. BB קרם הוא הטיפוח המושלם במקרה הזה, משום שהוא מטשטש פגמים ומגן על העור עם SPF10 בו זמנית. טיפ לטיפוח: העור נוטה להיות חסר לחות ולכן קרם יום עם לחות עוצמתית מומלץ לשימוש. טפלי בנקודות שחורות באיזור ה-T בעזרת הרצועות Clear-Up Strips, פעם בשבוע. 

סוג עור 2: עור שמן

הפנים נראות מבריקות עם נקבוביות פעורות. פצעונים ונקודות שחורות מופיעים על המצח, אף ,סנטר, מחשוף וגב. הסיבה לכך היא ייצור מוגבר של סבום. לרוב זה קורה בגלל שינויים הורמונליים במהלך תקופת ההתבגרות. 
טיפ לטיפוח: על תגעי בפצעונים - זה יגרום לזיהום וישאיר סימנים וצלקות. השתמשי במוצרים שפותחו במיוחד לעור שמן, בעלי נוסחאות המונעות היווצרות של נקודות שחורות ומכילים רכיבים אנטיבקטריאליים - כמו כל מוצרי ניוואה לעור שמן. הקרמים הללו אינם סותמים את הנקבוביות. בנוסף, הם מטשטשים פגמים קטנים ומעניקים לעור מראה מאט.

סוג עור 3: עור רגיש

עור עדין ודק, רגיש במיוחד להשפעות בסיסתיות ומתחים. זה יכול להתבטא באדמומיות קלה, תחושת מתיחה או אפילו תגובה אלרגית.
לעתים מופיעים יובש וקשקשים. פצעונים יותר נדירים.
טיפ לטיפוח: עור רגיש זקוק ללחות מוגברת כל הזמן. כמות הלחות והשומן הטבעיים נמוכים במיוחד בעור רגיש. השתמשי במוצרים לעור רגיש ללא תוספים כמו בושם, למשל קרם יום של ניוואה Sensitive Day Care

סוג עור 4: עור רגיל

עור רגיל נראה מאט ובמריק קר לעיתים, אולי בזמן תרגילי כושר! עלולים להופיע פצעונים פה ושם, אך זה טבעי בתקופת ההתבגרות בגלל שינויים הורמונליים. האיזון בין לחות ושומן מושלם, משום שבלוטות החלב פועלות כנדרש. כמעט ואין נקבוביות פעורות. לער כזה BB קרם יהיה מושלם, משום שהו מטשטש פגמים קטנים ומעניק לעור לחות. 

טיפוח בסיסי לטינייג'רים

לכלוך ושומן מצטברים על עור הפנים במהלך היום - סביבה אידאלית להיווצרות נקודות שחורות ופצעונים. שגרת טיפוח נכונה תשמור על מרקם העור רענן וחלק.

צעד 1: ניקוי עור פנים ייסודי

שטפי פנים כל יום עם ג'ל אנטי-בקטריאלי, כמו Anti-Blemish Daily Scrub או  Anti-Blemish 3in1 Cleanser. הוא יסיר עודפי שומן ותאי עור מתים וימנע הופעת בקטריות. 
לבנות: הסרת איפור בערב היא הכרחית. המוצר המושלם לפעולה זו הוא   In-Shower Make-up Remover. 

צעד 2: סיום הניקוי עם מי פנים

מומלץ לסיים את תהליך הנוקוי במי פנים על מנת להסיר את עודפי תכשיר הניקוי. ניתן להשתמש במי פנים על כל הפנים או רק באיזורים בהם יש פצעונים ונקודות שחורות. 
מי פנים ממיסים עודפי שומן בנקבוביות ובכך מונעים היווצרות נקודות שחורו ופצעונם חדשים. 

צעד 3: טיפוח העור

בחרי מוצרי טיפוח נכונים עבור סוג העור שלך. קרם אמור להכיל לחות עוצמתית - זה מה שנדרש לעור צעיר. תכשירי טיפוח מגנים על העור מפני גורמים סביבתיים מזיקים ומעניקים לו מראה רענן וזוהר. 

צעד 4: טיפוח אינטנסיבי לעור

פעם בשבוע: השתמשי בפילינג עדין כדי להסיר עודפי שומן, להפחית את הבקרק ולהסיר תאי עור מתים. מסכות הזנה מרגיעות עור מגורה ומעשירות אותו בלחות. רצועות Clear-up strips מעניקות לעור באיזור ה-T מראה חלק.

טיפול בפצעונים

לעולם אל תגעי בפצעונים ואל תנסי להוציא אותם. הלחץ עלול לגרום לבקטריות לחדור עמוק יותר ולגרום זיהום.
אם ממש אין ברירה, אל תעשי זאת ישירות עם האצבעות - כסי את העור עם רטייה נקיה והפעלילי לחץ קל בלבד. יש לחטא את האיזור לאחר הפעולה. 
מומלץ ללכת לסלון יופי על בסיס קבוע על מנת לקבל טיפול מקצועי. זה יגביר את הסיכוי שפצעונים יופיעו בתדירות נמוכה יותר. 

3,2,1, צא: התחלת יום מרעננת!

את בחוץ עם החברים כל היום? כדי לוודא שאת נראת מנהדר כל הזמן, עלייך לשים לב לגוף שלך. שגרת טיפוח מהירה תסייע לך להיראות מושלם.

הדברים מתחממים

במהלך תקופת ההתבגרות, בלוטות הזיעה מתפתחות ובגלל שינויים הורמונליים יש הזעה מוגברת. אם הזיעה מתפרקת על ידי בקטריה, מופיע ריח לא נעים. 
חשוב: להתקלח כל יום. הגוף מזיע גם בלילה, ולכן כדאי להתקלח גם בבוקר. מומלץ להשתמש בדאודורנט. הוא ינטרל את הבקטריה האחראית על הריח הלא נעים. כדאי לבחור דאודורנט העונה לדרישות האישיות שלך, כמו Pure & Natural Action Spray שאיננו מכיל אלומיניום ומעניק הגנה ל 48 שעות.

הגוף זקוק לטיפוח גם אם את קצרה בזמן או עסוקה בדברים אחרים. כדי לשמור על מראה עור רענן, כדאי למרוח תחליב גוף עדין כל יום. יותר מדי מאמץ בשבילך? אז השתמשי בתחליב לחות למקלחת של ניוואה In-Shower Body Lotion בזמן שאת מתקלחת. כדי לחסוך עוד קצת זמן, ניתן להשתמש בשמפו ומרכך במוצר אחד, למשל 2 in 1 Care Express Shampoo. אחריו השיער יהיה נוח במיוחד לעיצוב.