שאלות על דאודורנטים?

מצא את התשובות לשאלותייך כאן

1. מה ההבדל בין דאודורנט לבין דאודורנט אנטי-פרספירנט(נוגד זיעה)?

דאודורנטים מטרתם להילחם בחיידקים אשר אחראים על ריח גוף לא נעים. הם מכילים deodorizing actives אשר מונעים צמיחה של חיידקים או אפילו להפחית את מספר החיידקים בבית השחי. 
נוגדי זיעה (האנטי פרספירנט) מכילים, בדרך כלל, מלחים מאלומיניום, אשר מפחיתים את שחרור הזיעה של בלוטות הזיעה בכך שהם יוצרים 'תקע' ג'ל זמני בחלקים העליונים ביותר של נקבוביות הזיעה. התקעים האלה יורדים לאורך זמן על ידי פעולה מכנית ותהליך חידוש העור הטבעי. נגוד זיעה גם בעלי אפקט עיכוב הצמיחה החיידקית בעקבות רמת PH נמוכה יותר והפחתת הלחות בבית השחי. 


2. מדוע נוגדי החמצן של NIVEA מכילים מלחי אלומיניום (למשל ACH)?

אנשים רבים רוצים להפחית את הזיעה בנוסף לריח, הדאודורנט, בנוסף, נלחם על מנת למנוע כתמי זיעה על בגדים. כל נוגד זיעה יעיל מכיל מלחי אלומיניום (למשל אלומיניום chlorohydrate). מלחים אלה יוצרים תקעים מג'ל זמניים בחלק העליון ביותר של נקבוביות הזיעה ולכן, פחות זיעה משתחררת. בגלל החיכוך של העור עם עצמו, ותהליך חידוש התאים של העור, תקעי הג'ל הללו נגמרים לאורך זמן. 
 מלחי אלומיניום אנטי-פרספירנטכבר בשימוש בבטחה במשך יותר ממאה שנה. באופן כללי, החומרים המשמשים בתחום הקוסמטיקה מוסדרים בקפדנות על ידי הוראת הקוסמטיקה האירופית והם כפופים לבקרות בטיחות נוקשות ולניתוחים מדעיים ברמה האירופית והארצית (משרד הבריאות).


3. מדוע אנחנו מזיעים? 

ישנם מספר גורמים אשר גורמים לנו להזיע. טמפרטורת הגוף מוגברת עקב פעילות גופנית ו / או טמפרטורה גבוהה עלולה לגרום לגוף כולו להזיע. סוג זה של הזעה מתרחש על מנת להסדיר את טמפרטורת הגוף על ידי איבוד חום באיבוי. הזיעה משוחררת על ידי בלוטות הזיעה ומכילה בעיקר מים ומלחים.
אתה יכול גם להזיע עקב לחץ נפשי או פסיכולוגי. במקרה זה אתה מזיע בעיקר בבית השחי שלך, כפות הידיים ובמצח. סוג זה של זיעה לא מיוצר רק על ידי בלוטות הזיעה אקרנה (שצויין מקודם) אלא גם על ידי בלוטות זיעה אפוקריניות. זיעה אפוקרינית מורכבת של שומנים וחלבונים, אשר מהולה בחיידקי העור ובכך לגרום לריח הגוף האופייני. הזעה המושרה היא חלק מתגובה אבולוציונית עתיקה למצבים מאיימים (תגובת "קרב או טיסה") וממלא תפקיד חשוב בתקשורת הלא מילולית שלנו. כדי לנטרל את זה במיוחד מתח המושרה הזעה, פיתחנו את  NIVEA פרוטקט אנד סטרס  בצורת ספריי ורול און.


4. האם זה מזיק להשתמש במוצרים עם antiperspirants?

הטמפרטורה של הגוף איננה מושפעת על ידי שימוש של antiperspirants. אזורי בית השחי מוערכים כ 200 סמ"ר 200, ואילו רק כ 1% של פני השטח כולו. לכן אזור זה הוא קטן מדי כדי להפריע לטמפרטורת הגוף. בטיחותם של נוגדי זיעה הוכחה בסקרים רבים והשימוש בהם במוצרי קוסמטיקה מאושר.


5. למה יכול להיות לנו ריח לא טוב?

זיעה טרייה היא נוזל חסר ריח. רק כאשר חיידקים בעור מופיעים בחילוף החומרים (כמו בהפסקה), מרכיבים מסוימים של הזיעה כמו שומנים וחלבונים, מתפתחים ויוצרים את הריח הלא נעים. בבתי השחי שלך יש את התנאים האידיאליים עבור חיידקים בעור לגדול בשל התנאים לח, את ה- pH גבוה ואספקת מזין אופטימלי על ידי בלוטות זיעה וחלב באזור זה.


6. למה אני צריך לנער את הדאדוראנטים מסוגי הספריי ?

תרסיס אנטיפרספירנט (למשל DRY של NIVEA) צריך להיות מנוער היטב כדי להבטיח כי אבקת האנטיפרסיפנט הפעילה (מלח אלומיניום) מפוזרת באופן שווה במיכל, אחרת המוצר מרוסס בצורה מרוכזת ויכול להדביק את השסתום או לגרום לשאריות לבנות על העור או הבגדים. 
דיאודורנטים המבוססים על אלכוהול (למשל מוצרי סדרת NIVEA Fresh) אין צורך לנער.


7. האם השימוש בדאודורנטים גורם לכתמים צהובים על הבד?

כתמים צהובים נגרמים מאינטראקציה של שומנים בעור, לכלוך מהפרשות, אבקת כביסה ואנטי-פרספירנט פעיל. מניסיוננו, ישנם מספר גורמים מעורבים, למשל תדירות השימוש בדאודורנט, כמות של חומר אנטיפריספירנט, תדירות החלפת בגדים, אינטנסיביות של שטיפת בגדים, זיעה של אדם אינדבדואלי, תכולת המינרלים או יסודות קורט במי הברז וחוזקת הבד עצמו. הדרך הטובה ביותר להפחית כתמים צהובים בבגדים שלך היא לתת את המוצר דאודורנט להתייבש לחלוטין לפני ללבוש בגדים.

עם זאת, חשוב לציין כי כתמים צהובים עשויים להתרחש גם ללא נוכחות של כל החומרים האנטי פרספירנטים, כמו למשל,  צווארון מוכתם צהוב, שבו שומנים בעור יחד עם חלקיקי עפר של האוויר גורמים לכתמים מתמידים אשר לא ניתן להסיר בקלות. במקרים מסוימים, הכתם יכול להיווצר מהעברה של צבע מבד. 
עבור כל מי רוצה להקטין את המראה של סימנים צהובים על הבגדים NIVEA יצאה בסדרת "  Invisible for Black & White " המונעת מהבגדים לקבל את הכתמים הצהובים.


8. מה ניתן לעשות כדי להסיר כתמים הצהובים שעל הבגדים?

כתמים צהובים קיימים לא ניתן להסיר או להקטין על ידי כביסה חוזרת של בגדים ולפעמים הכביסה יכולה אפילו לחזק את הכתמים.

במקרה של כתמיםאלו , יש לשטוף את הבגדים במים קרים לפני עם אבקת כביסה. במקרים רבים הצלחנו להסיר את הכתמים על ידי השריית הבגדים ב5% חומצה ציטרית למשך כ -24 שעות. חשוב מאוד: שטפו את הבגדים במים צלולים לפני שטיפתם בכביסה רגילה עם חומר ניקוי נוזלי ב 30 ° C. עם זאת, אנחנו לא יכולים להבטיח כי על כל הכתמים והבגדים יוסרו בהצלחה במלואם. היזהר: פתרון כמו שימוש בחומצה ציטרית עלול להזיק לבדים עדינים וצבעוניים ובגדים עם כפתורים. בדוק את המוצר לפני השימוש בפועל במקום לא פולשני.

אזהרה: שים לב שחומצת לימון היא מסוכנת במקצת במקרה של מגע בעור (מגרה, רגישות), מגע עין, בליעה ושאיפה. מגע עור יכול לייצר דלקת ושלפוחיות. נזק הרקמות תלוי אורך המגע. מסיבה זו, אנו ממליצים בחום ללבוש כפפות מגן בעת טיפול בחומצת לימון ולא לנשום אבק חומצת לימון


9. האם השימוש בדיאודורנטים גורם לשאריות לבנות על הבד?

דיאודורנטיםהמכילים מלחי אלומיניום (אנטי-פרספירנט), למשל. אלומיניום chlorohydrate (ACH), אם לא פועלים על פי הוראות השימוש, מסוגלים להשאיר שאריות לבנות על בגדים בתנאים מסוימים. בעת שימוש תרסיסים antiperspirant (למשל Nivea Dry) חשוב להקפיד לנער את המוצר היטב על מנת להבטיח כי אבקת כלורוהידראט אלומיניום מתפזרת באופן שווה במיכל ובהתאם על העור. בכדי למנוע שאריות לבנות, כל המוצרים האנטי-פרספירנט חייביפ להיות ספוגים ויבשים לחלוטין על העור לפני לבישת בגדים. בדרך כלל ניתן להסיר שאריות לבנות על בגדים באמצעות הברשה. עבור כל מי רוצה להימנע סימני לבנים פיתחנו את סדרת NIVEA Invisible for Black & White


10. האם המוצר ללא אלכוהול?

למעשה, מבחינה כימית המונח "אלכוהול" מתייחס למגוון רחב של תרכובות. לכולם יש מכנה משותף, שהם מכילים קבוצה מסוימת של אטומים במולקולה. באופן כללי, המונח "אלכוהול" נמדד על פי אתנול (שם כימי: אלכוהול אתילי), המהווה את גרסת השתייה של האלכוהול. כל מוצר עם התביעה "נטולת אלכוהול" הכוונה לנטול אתנול, ולכן הוא נטול "אלכוהול", אם כי המילה אלכוהול עלולה להתרחש ברשימת החומרים
(INCI) (כגון אלכוהול סטירי).


11. כמה זמן צריך לחכות עד לשימוש באנטי-פרספירנט אלומיניום?

בעת הגילוח, חלק קטן של השכבה החיצונית ביותר של העור מוסרת. העור לא בהכרח פגום, אך עם זאת, פציעות קטנות יכול להתרחש בכל זאת. במקרה זה, אנו ממליצים להשתמש בדיאודורנטים ללא אלומיניום כל עוד העור הוא מגורה או פצוע. 
אנו לא ממליצים להשתמש בדאודורנט אנטי-פרספירנט כל עוד העור נשאר פגום או מגורה. 


12. האם השימוש בדיאודורנטים גורם לכתמים צבעוניים (כגון ירוק, חום, אדום, כחול) על הבד?

התפתחות כתמים צבעוניים על בד דומה לכתמים הצהובים. צבעם של הכתמים עשוי להיות מושפע ממתכות במי ברז (למשל נחושת, מנגן, ברזל). במקרים מסוימים את ההופעות צבע יכולים להיות מושפעים על ידי הלבנה בחומר פלואורסצנטי . כתמים צבעוניים על בגדים בהירים עשויים להופיע גם כאשר חתיכת צבעונית של בגדים שחוקים מתחת או מעל מאבד צבע. תהליך זה קורה לעתים קרובות אם הבד צבוע ולא בהכרח בגלל זיעה.

שאלות נוספות?

ניתן לפנות אליינו באמצעות הטופס המקוון